BRICK

Titel

De Markt

Weet je nog hoe je als kind werelden kon bouwen met hele LEGO sets? Steentje voor steentje, met fantasie en plezier op nummer één. Het team van Captain Energy doet dit nog steeds, maar dan met licht, projectie en digitale technieken als belangrijkste bouwstenen. De gevels op de Markt zijn een speelveld waarin één steen, één pixel, uitgroeit tot een complete, bewegende structuur. Wat klein begint, wordt groot. Wat ooit tastbaar was, wordt licht: een LEGO-wereld die tot leven komt.

BRICK laat zien hoe herhaling, ritme en structuur de basis vormen van zowel LEGO stenen als van een stad. De strakke logica van steentjes ontmoet de dynamiek van Eindhoven. Het resultaat is een spel tussen orde en chaos: patronen die ontstaan, verdwijnen en opnieuw gevormd worden. En zo is dit werk een ode aan LEGO stenen of alternatief, aan de verbeelding en aan de creatieve energie van Eindhoven. Reis mee met BRICK!

Read more
Read less

Over de kunstenaar

Captain Energy

Jan Fabel bedenkt en ontwerpt multimediaprojecten. Met zijn bedrijf Captain Energy maakt hij grensverleggende projecten met projectiemapping. Je zag hem al vaker op GLOW, met onder meer Blob the Bulb (2017), Tower of Light (2018) Colour Symphony (2019) en Lempke (2025). 

Als ervaren 3D-artiest sleutelt Pim Rongen continu aan de grenzen van het perspectief. Hij werkte mee aan talloze producties in binnen- en buitenland en ontwikkelde een herkenbare visuele stijl. 

Erwin Steijlen is componist, performer, dichter en spreker. Steijlen schreef jarenlang muziek voor BMW en VW en componeert voor Netflix, Nike, Philips, Pink!, Shakira en Cirque du Soleil.

Ontdek meer
Andere projecten. Andere projecten. Andere projecten. Andere projecten. Andere projecten. Andere projecten. Andere projecten. Andere projecten.
Andere projecten.

Word partner

GLOW Eindhoven bestaat dankzij bijzondere samenwerkingen en op maat gemaakte partnerships.

Steun GLOW

Doneer eenvoudig en veilig een vrijwillig bedrag. Stichting GLOW is met iedere donatie blij!